نمایش و تحلیل سه فیلم سینمایی در نخستین کنگره بین المللی اخلاق در علوم و فناوری

نمایش و تحلیل سه فیلم سینمایی در نخستین کنگره بین المللی اخلاق در علوم و فناوری
International Congress on Ethics in Sciences and Technology

سه فیلم سینمایی “هان بنگر! خیال خام جهان به هم پیوسته”، “موج” و “دریای درون” با رویکرد اخلاق در نخستین کنگره بین المللی اخلاق در علوم و فناوری در سالن همایش های کتابخانه ملی نمایش و تحلیل میشود.

طبق اعلام دبیرخانه ی این کنگره قرار است نمایش این فیلمها به طور کامل همراه با زیرنویس فارسی باشد و دکتر حنیف شمیم؛ پزشک، مدرس و پژوهشگر سینما پس از پایان هر فیلم به نقد و تحلیل فیلمها از منظر اخلاق بپردازند.

روز سه شنبه 14 آذرماه، فیلم هان بنگر! خیال خام جهان به هم پیوسته (Lo And Behold,Reveries Of The Connected World) به کارگردانی ورنر هرتسوک به نمایش در می آید. عنوان سخنرانی در مورد فیلم “اراده ی فردی در مواجه با فناوری اطلاعات” است.
روز چهارشنبه 15 آذرماه، فیلم موج (The Wave) به کارگردانی دنیس گانزل به نمایش در می آید. عنوان سخنرانی در مورد فیلم “مسخ اراده ی فردی در اراده ی جمعی” است.
روز پنجشنبه 16 آذرماه، فیلم دریای درون (The Sea Inside) به کارگردانی آلخاندرو آمنابار به نمایش در می آید. عنوان سخنرانی در مورد فیلم، “اراده ی فردی در وضعیت مرزی” است.

شرکت در این جلسات که با حضور محققان حوزه ی اخلاق علم و فناوری صورت میگیرد برای عموم آزاد و رایگان است.
این جلسات از 14 لغایت 16 آذر ماه از ساعت 17:30 الی 20:30 در سالن همایش های کتابخانه ی ملی واقع در بزرگراه شهید حقانی، بعد از ایستگاه مترو برگزار میشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *